Nasza szkoła powstała po to aby pokazać ludziom jak można zbudować trwałą więź ze swoim pupilem, opartą na zrozumieniu, szacunku i zaufaniu. Pragniemy aby jak największa liczba ludzi stała się świadomymi i odpowiedzialnymi opiekunami, tak aby życie czworonogów było jak najlepsze.

W naszej pracy kładziemy nacisk na budowanie prawidłowej relacji między właścicielem a zwierzęciem oraz realizację potrzeb behawioralnych właściwych dla gatunku. Wierzmy, że takie podejście jest przepisem na udane życie z pupilem, w którym Twoje zwierze staje się szczęsliwym towarzyszem, a nie utrapieniem.

Jesteśmy otwarci na różne metody pracy ze zwierzętami, w związku z czym bez przerwy doskonalimy nasze umiejętności biorąc udział w różnych szkoleniach, seminariach, konferencjach oraz kursach u wiodących instruktorów szkolenia psów, behawiorystów oraz naukowców z Polski i za granicy.

Marika Zaborska

W 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Behawiorystyka zwierząt towarzyszących w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, a także studia Zootechniczne o specjalności Żywienie i dietetyka zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym. W tym samym czasie uczestniczyłam w kursie trenerskim szkolenia psów certyfikowanym dyplomem MEN. Dodatkowo jestem technikiem weterynarii.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować ze zwierzętami i pomagać im w tym zagmatwanym dla nich świecie ludzi. W przekonaniu tym utwierdziła mnie moja najwierniejsza towarzyszka życia – Kiara. Dzięki niej odkryłam co to znaczy bezgraniczna psia miłość. Moim marzeniem jest założenie hodowli owczarków australijskich (typ amerykański) dlatego niedawno dołączyła do naszej ekipy przedstawicielka tejże rasy – Chilla. Moje psy wraz ze mną rozwijają się w dziedzinach: obedience, mantrailing, rally-O oraz pasienie.

Chcę poprzez uświadamianie opiekunów psów poprawić komfort życia i ludzi i czworonogów. Liczy się dla mnie to aby człowiek miał ze swoim psem silną i niepowtarzalną więź oraz to aby rozumiał co pies do niego mówi. Z pewnością nie każdy potrzebuje idealnie wyszkolonego psa, ale myślę że każdy chciałby mieć psa dobrze wychowanego. Pracuję z psami metodami pozytywnymi dbając o ich komfort oraz o to by każde zadanie było zwieńczone sukcesem. To motywuje do działania nie tylko opiekunów oraz mnie ale przede wszystkim psy.

Marika, Kiara i Chilla
Marika i Kiara
Marika i Chilla
Marika i Kiara
Marika i Chilla
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Užyk
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow

Katarzyna Jaworska-Kmetyk

Fascynacja światem zwierząt towarzyszyła mi od najmłodszych lat i zgodnie z dziecięcym marzeniem w 2016 roku ukończyłam medycynę weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i rozpoczęłam praktykę zawodową. W 2017 roku ukończyłam kurs dyplomowy nadający kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), a następnie zostałam członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (CAPBT). Ukończyłam kurs „Terapia kotów z problemami behawioralnymi” oraz kurs instruktorski szkolenia psów organizowany przez Fundację Psia Wachta uzyskując tytuł instruktora szkolenia psów. Stale poszerzam swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną uczestnicząc w licznych szkoleniach, seminariach i warsztatach.

Prywatnie jestem właścicielką dwóch wspaniałych psów. Kundelek Užyk jest dosłownie psem z ulicy, który w czasie gdy został adoptowany prezentował wiele zachowań problemowych, których rozwiązanie wniosło wiele doświadczenia do mojej pracy. Obecnie amatorsko trenujemy nosework, czyli wykrywanie ukrytych zapachów i mantrailing - tropienie ludzi wzorowane na szkoleniu psów policyjnych i wojskowych. Mój drugi pies to suczka border collie Flow, z którą trenuje przede wszystkim posłuszeństwo sportowe – obedience. W związku z silnym instynktem pasterskim prezentowanym u tej rasy, uczestniczymy również treningach pasterskich.

Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Užyk
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow