Nasza szkoła powstała po to aby pokazać ludziom jak można zbudować trwałą więź ze swoim pupilem, opartą na zrozumieniu, szacunku i zaufaniu. Pragniemy aby jak największa liczba ludzi stała się świadomymi i odpowiedzialnymi opiekunami.

W naszej pracy kładziemy nacisk na budowanie prawidłowej relacji między właścicielem a zwierzęciem oraz realizację potrzeb behawioralnych właściwych dla gatunku. Wierzmy, że takie podejście jest przepisem na udane życie z pupilem, w którym Twoje zwierze staje się szczęśliwym towarzyszem, a nie utrapieniem.

Jesteśmy otwarci na różne metody pracy ze zwierzętami, w związku z czym bez przerwy doskonalimy nasze umiejętności biorąc udział w różnych szkoleniach, seminariach, konferencjach oraz kursach u wiodących instruktorów szkolenia psów, behawiorystów oraz naukowców z Polski i zza granicy.

Marika Zaborska

W 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Behawiorystyka zwierząt towarzyszących w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, a także studia Zootechniczne o specjalności Żywienie i dietetyka zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym. W tym samym czasie uczestniczyłam w kursie trenerskim szkolenia psów certyfikowanym dyplomem MEN. Dodatkowo jestem technikiem weterynarii.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować ze zwierzętami. W przekonaniu tym utwierdziła mnie moja najwierniejsza towarzyszka życia – Kiara. Dzięki niej odkryłam co to znaczy bezgraniczna psia miłość. Dzięki kolejnej mojej suczce - Chilli mogłam spróbować sił w praktycznie każdej dyscyplinie psich sportów aby ostatecznie postawić na posłuszeństwo sportowe – obedience oraz pasienie. Amatorsko trenuję również z moimi psami mantrailing oraz Rally-O. Realizuje też jedno z moich największych marzeń - założenie hodowli owczarków australijskich.

Chcę poprzez uświadamianie opiekunów psów poprawić komfort życia i ludzi i czworonogów. Liczy się dla mnie to aby człowiek miał ze swoim psem silną i niepowtarzalną więź oraz to aby rozumiał co pies do niego mówi. Z pewnością nie każdy potrzebuje idealnie wyszkolonego psa, ale myślę że każdy chciałby mieć psa dobrze wychowanego.

Marika, Kiara i Chilla
Marika i Kiara
Marika i Chilla
Marika i Kiara
Marika i Chilla
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Užyk
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow

Katarzyna Jaworska-Kmetyk

Fascynacja światem zwierząt towarzyszyła mi od najmłodszych lat i zgodnie z dziecięcym marzeniem w 2016 roku ukończyłam medycynę weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i rozpoczęłam praktykę zawodową. W 2017 roku ukończyłam kurs dyplomowy nadający kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), a następnie zostałam członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (CAPBT), a w 2019r. kurs instruktorski szkolenia psów organizowany przez Fundację Psia Wachta.

Prywatnie jestem właścicielką trzech wspaniałych psów. Kundelek Užyk jest dosłownie psem z ulicy, który w czasie gdy został adoptowany prezentował wiele zachowań problemowych, których rozwiązanie wniosło wiele doświadczenia do mojej pracy. Mój drugi pies to suczka border collie Flow, z którą trenuje przede wszystkim posłuszeństwo sportowe (obedience) oraz Rally-O. Najmłodszy pies - Haru, dołączył do mojego domu, głównie z myślą o rozwoju w kierunku tych sportów kynologicznych. Poza tym amatorsko próbujemy swoich sił w innych dyscyplinach, między innymi pasterstwie, Noswork’u, mantrailingu, agility czy frisbee.

Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Užyk
Katarzyna i Flow
Katarzyna i Flow